Szkolenia

Nasze Centrum Nurkowe czerpie wiedzę i doświadczenie ze wszystkich większych organizacji nurkowych, takich jak: IANTD, NAUI, PADI, CMAS, PSAI, SSI, TDI/SDI. Dlaczego z tak wielu? Ponieważ organizacje, pomimo podobieństwa programów szkoleniowych, wypracowały odmienne procedury, których tworzenie zostało poprzedzone wieloletnimi doświadczeniami. Korzystamy i wprowadzamy do naszych programów szkoleniowych elementy, które naszym zdaniem będą przydatne, a często niezbędne dobrze wyszkolonemu i przygotowanemu nurkowi. Wychodzimy, z założenia, że standardy, niezależnie od federacji są absolutnym minimum w kompletnym wyszkoleniu nurka.

Nasi instruktorzy szkolą we wszystkich ww. systemach, jednakże najczęściej szkolenia prowadzimy w systemie IANTD i NAUI. 
Na prowadzonych przez nas kursach uczymy odpowiedniego podejścia, umiejętności nurkowych i wiedzy teoretycznej odpowiadających wymogom certyfikacji. Kompleksowe szkolenie przekłada się na osiągany poziom i umożliwia wykonanie nurkowania w różnorodnym środowisku. Dla nas najważniejsza jest jakość szkolenia i indywidualne podejście do każdego kursanta. Łatwo nie będzie, nie rozdajemy „plastików”, ale za to po zakończeniu szkolenia satysfakcja będzie większa.

Dlaczego najczęściej wybieramy IANTD i NAUI?

IANTD promuje otwartość w społeczności nurkowej, polegającej na wymianie procedur, technik oraz metod operacyjnych. Jest to szczególnie ważne dla nurków poszukujących nowych rozwiązań, rozwijających swoje doświadczenie.
Ważną składową każdego szkolenia IANTD, oprócz ćwiczeń i nurkowań, jest rzetelnie przedstawiona teoria. To dzięki niej rozumiemy fizyczne i fizjologiczne aspekty nurkowania, co przekłada się na świadome zachowanie nurka. Informacje o sprzęcie, konfiguracja, planowanie nurkowania, analiza wypadków nurkowych stanowią ważne elementy programu szkoleniowego, a najważniejsze jest BEZPIECZEŃSTWO. 

NAUI promuje bezpieczeństwo nurkowania poprzez edukację. To hasło przewodnie jest przytaczane przy każdej okazji i instruktorzy stosują się do niego. NAUI, to amerykańska gałąź federacji nurkowych utworzona praktycznie równocześnie z CMAS. Obie te organizacje są najwcześniej powstałymi w świecie nurkowym. Warto wspomnieć, że NAUI jest stowarzyszeniem, a nie prywatną firmą, jak większość innych organizacji. W wyborach władz NAUI głosują wszyscy instruktorzy i mają realny wpływ na ich kształt. W NAUI każdy instruktor może wystąpić o zatwierdzenie jego własnej specjalizacji lokalnej lub globalnej.

Specyfika nurkowań w zależności od typu środowiska zbiorników wodnych i występujących w nich warunków determinują konfigurację sprzętową i wymuszają odpowiednie procedury. Jesteśmy w stanie zaoferować naszym studentom właściwy system szkolenia, który uwzględnia te uwarunkowania i umożliwia realizację planowanych nurkowań w różnorodnym środowisku.

Jeśli traktujesz nurkowanie tylko jako wakacyjną formę spędzania czasu w ciepłych tropikalnych wodach, to i takie szkolenie przygotujemy dla Ciebie. Oczywiście z zachowaniem standardów i zasad bezpieczeństwa. Nie zabierzemy Cię do zimnej wody o małej przejrzystości, a zorganizujemy dla Ciebie kurs w ciepłych i przejrzystych wodach, abyś mógł czerpać satysfakcje z odkrywania podwodnego świata :-).

W naszym Centrum nie zaproponujemy Ci ścieżki „od zera do divemastera” w 1 miesiąc, bo nasze doświadczenie podpowiada, że nawet najbardziej pojętni i zdeterminowani nurkowie nie są w stanie nabrać, w tak krótkim czasie odpowiedniego doświadczenia.
U nas możesz liczyć na solidnie przeprowadzone kursy i wsparcie w samodoskonaleniu wiedzy nurkowej poza kursami. Jeśli zainteresuje Cię rozwój w jakiejś szczególnej dziedzinie nurkowania, to będziesz mógł skorzystać z prowadzonych przez nas warsztatów, albo przygotujemy specjalnie dla Ciebie odpowiednie warsztaty treningowe oraz podpowiemy, jaką drogę szkolenia wybrać.